Hlasování poslanců a senátorů v Parlamentu ČR

V případě, že byste měli potřebu znát, jak a kdo z našich poslanců a senátorů hlasovali v rámci jednání obou komor Parlamentu ČR, zde jsou odkazy, kde dohledáte výsledky hlasování:

Výsledky hlasování v Poslanecké sněmovně ČR

Výsledky hlasování v Senátu ČR

Pořizování záznamu nemusí být protiprávní, máte na něj právo - § 88 NOZ

Mnozí lidé si stěžují, že si je někdo nahrává, aniž by k nahrávání dali souhlas. Nebo z opačné strany - že si nemohou poříditz záznam eze sporné situace, aby měli důkaz o protiprávním jednání. Jak to tedy je? Pokud např. máte podezření, že jsou Vaše práva krácena a chcete chránit svá práva, nepotřebujete souhlas nahrávané osoby, stejně tak nepotřebujete souhlas, pokud záznam pořizujete k uřednímu účelu.

Výňatek z NOZ - zákon ze dne 3. února 2012 občanský zákoník (Zákon č. 89/2012 Sb.)

Omezení valorizace důchodů v legislativní nouzi

Beru v potaz, že řešit to v legislativní nouzi není úplně košer, na druhou stranu legislativně je to ok, od toho ten institut legislativní nouze nejspíš existuje = urychlit to.

Fatální sebevědomí on-line osobnosti

Titulek tohoto příspěvku je upravená fráze, která mě zaujala při přečtení článku o německém choreografovi státního baletu, který pomazal psími výkaly kritičku jeho nového baletního představení. List Frankfurter Allgemeine Zeitung daný útok na novinářku považuje za útok na svobodu tisku, který svědčí mimo jiné o „fatálním sebevědomí osobnosti“, jež si myslí, že je „nadřazena všem kritickým soudům a v případě pochybností může dokázat svou pravdu za použití násilí“.

Naděje na nový začátek?

Je sobota 28. ledna 2023, jsem vzhůru od 4 hodin, nic nenormálního v posledních pár letech. Když máte 2 malé děti, stává se to tak. Jdete večer uspávat jedno ze svých dětí (4 roky a půl), to druhé (1 rok a 3 měsíce) uspává manželka, jinak bychom se nevyspali, spolu jsou to večer a v noci totiž raubíři, nerozlučná dvojka. Jak jsem psal, jdete uspávat své dítě a dopadá to buď tak, že usnete po pohádce jako první a dítě pak jde oznámit mamince: "Mami, uspal jsem tatínka." Nebo spokojeně splníte cíl, dítě usne ale vy s ním. Pak se probudíte v jednu hodinu po půlnoci nebo v tom lepším případě o 3 hodiny později. Koukat v noci do mobilu, projíždět internet a dohnat zprávy z okolního světa či dovzdělat se všeobecné povědomí není příliš fajn, protože tak jen posouváte lížící se únavu, která na vás dopadne v 6 hodin. A když pak musíte během týdne budit dítě v 7 hodin do školky, hodinka spánku je vskutku nedostatečná a připadáte si jak po flámu. Standardně si člověk o víkendu přispí, vstával bych tedy až v 9 hodin, když by se zadařilo a děti by se též také prospaly. Dnes se mi podařilo vstát  o pár hodin dříve. Je to též příležitost něco málo popracovat. Když pracujete z domu a po předělání pracovny na dětský pokoj a přestěhování se do skříně, kdy se vaše pracovna smrskla na šířku 110 cm (a v ní tři monitory), celkově do 2m2, navíc v obýváku, jste rádi, když si můžete v klidu udělat, co potřebujete.